ALE BAŁAGAN W TYCH DOMOWYCH PORZĄDKACH!!!!!!!!!!!!!!! Zamiatamy pojęciowe śmieci, odkurzamy zaśniedziałe poglądy a z fartucha robimy sztandar nowej udomowionej filozofii dla chłopców i dziewczynek.

kto, co i dlaczego

czwartek, 01 listopada 2007

- CZYLI OPIS KATEGORII BLOGA: 

NAUKOWO - teorie, statystyki, fakty

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, że da się zliczyć kto i ile wykonuje pracy domowej w naszym społeczeństwie, ile przynosi to dochodu, i jaką w przybliżeniu ma wartość pieniężną – my tych wątpliwości go pozbawimy. Istnieją na ten temat opracowania, książki, artykuły – zachęcimy do ich poznania.

INTYMNIE - z życia wzięte

 Opowieści z życia kobiet. Kuchenne biografie, relacje z frontu zmagań z domową materią, wzruszające okruchy i zabawne zdarzenia. Zawiązki opowiadań.

ARTYSTYCZNIE - literatura i sztuka - wycinki i interpretacje 

 Czy da się zrobić sztukę z szarej codzienności? Oczywiście. Domowy prywatny świat jest fascynującą przestrzenią a doświadczenia kobiet w tworzeniu tego świata nie są gorsze od innych kobiecych doświadczeń takich jak seksualność, menstruacja, poród, macierzyństwo. Te tematy są znane sztuce, zwłaszcza współczesnej. A co z garami i ścierkami podniesionymi do rangi sztuki? Otóż wcale nie jest źle.


ODJAZDY - praca domowa z jajami (albo z jajnikami) - dowcipy, foty, ploty i konkursy

 Czy uwierzycie, że dobrze się bawiąc, odpowiadając sobie kawały, puszczając w ruch chwytliwe słówka układając rymowanki, hasełka i piosenki, po prostu śmiejąc się z całego tego bałaganu realnie poprawiamy swoją sytuację? Ha. Girls - Bawmy się. Praca domowa jest cool


TARGOWISKO PATENTÓW - sprzątanie na skróty, ekspresowe dania - podziel się z innymi


Dział dla bałaganiarzy i osób nie lubiących pracy domowej... zwłaszcza w nadmiarze.
Jakie macie patenty na to, żeby się nie urobić a wszystko zrobić? Albo, żeby chociaż wyglądało na to, że jest zrobione?Czy spaghetti z sosem ze słoika albo jajecznica to jedyne sposoby na nakarmienie czterech osób w piętnaście minut? Podrzućcie swoje patenty, dzięki którym praca domowa staje się lżejsza, łatwiejsza do wykonania, przyjemniejsza, prostsza.

Wiemy, że dużo ludzi lubi mieć superczysto i obiad z trzech dań, ba dużo ludzi lubi wykonywać domową pracę właśnie tak – perfekcyjnie. Można być perfekcjonistą w biurze, można na budowie, można i w domu – uznanie dla dobrej roboty powinno być tu takie samo. Ale jednak, nie wszyscy, którzy z jakichś powodów wykonują domowe prace, czują do tego powołanie i chcą się męczyć w tej dziedzinie... Więc skoczkiem, boczkiem chyłkiem, lecą na skróty, z czasem opracowują całe kolekcje patentów. Takie patenty potrafią uratować domową harmonię, zapewnić kilka chwil brakującego czasu – nie trzymajmy ich tylko dla siebie.

 

Pierwszy wpis z kategorii administracyjno-porządkowej, blogowy odpowiednik forumowego wątku technicznego lub jak kto woli – wątek autotematyczny. Kategoria nazywa się "KTO JAK i DLACZEGO?" Najpierw więc odpowiemy na te trzy pytania 

 DLACZEGO


Pyta się szczur chomika:
- Jak to jest, chomik? Ja mam długie ząbki, i ty masz długie ząbki, ja mam czerwone oczy i ty masz czerwone oczy, ja mam goły ogon i miękkie futerko i ty też. Ale ciebie kochają, przytulają, karmią i dają wygody, a mnie nienawidzą, zastawiają pułapki i chcą zabić? Czemu?
- Wiesz co, szczurek? Ty masz po prostu ch..we public relations. 

To kultowa przypowieść na temat pr. Odnieśmy to do pracy domowej kobiet – komu chce się robić coś tak beznadziejnego? Za to „chodzenie do pracy” i otrzymywanie pieniędzy w zamian za wynajęcie się do robót nierzadko męczących, bezsensownych, przykrych, monotonnych, bycie w stosunku podległości do szefa, podporządkowanie swojego życia systemowi awansów a życia rodziny systemowi urlopów – tak, to bez żadnych wahań i wątpliwości jednoznacznie uchodzi za superkarierę. Chcemy zrobić dobre pr nieodpłatnej pracy domowej kobiet.


 
KTO

Gdzie kucharek sześć tam wszyscy najedzeni i nikt nie pada z nóg.  Na alebalaganie sprzątają dwie administratorki – kantallupa i an.naja. Nie wykluczamy rozrostu teamu;) Póki co jesteśmy my dwie – przyjaciółki ze studiów (polonistyka) różniące się temperamentem i uzupełniające się umiejętnościami. Traktujemy tego bloga jako dobrą zabawę, ale i formę pracy na rzecz kobiet. 

an.naja –  matka, żona, filolożka (kolejność podyktowana rytmem frazy); autorka artykułów o pracy domowej kobiet w literaturze, zagorzała wielbicielka Jolanty Brach-Czainy. Była dziennikarka lokalna, obecnie neofitka trzeciego sektora,  mieszkanka małego miasta na Zachodzie Polski, chrześcijanka i feministka, podpinająca swoje sprzeczne poglądy polityczne i społeczne pod ogólną etykietkę myślenia ze wszech miar alternatywnego. Teoretycznej pracy domowej kobiet poświęciła dwa piękne lata życia swojego i swojego dziecka pisząc pracę magisterską „Doświadczenie kobiecości – praca domowa kobiet w prozie O. Tokarczuk, I. Filipiak i M. Gretkowskiej”. Praktyką zajmuje się z różnym skutkiem już siedem, także pięknych, lat.

 kantallupa – przyjaciółka kilku wspaniałych kobiet, feministka, emigrantka, nauczycielka. kolejność celowa. obserwująca, pisząca, wkurzona obecną sytuacją. przyznająca się do poglądów lewicowych

 Zapraszamy do czytania i współtworzenia bloga – liczymy na ciekawe komentarze i udział w konkursach, chętnie też opublikujemy przesłane nam ciekawe materiały.
 
anijani@op.pl 

CO


Wiadomo, tematem jest nieodpłatna praca domowa kobiet. Rozpracowujemy ją jednak w kilku dziedzinach - jakich - to już temat następnego wpisu.

 
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
SPIS TREŚCI BLOGA
kantallupa, naja i ich blog - bałagan
spiżarnia - półki pełne informacji
blogi - poezja i proza codzienności
blogi kobietologiczne
mądrale
inne wcielenia
kantallupa czyta
tu pisuje, tu bywa naja
autorki bloga - kontakt
zGGadaj się z nami!
Krewni i znajomi królika
Pokochaj świat, zacznij od siebie. Podaj dalej!

statystyka