ALE BAŁAGAN W TYCH DOMOWYCH PORZĄDKACH!!!!!!!!!!!!!!! Zamiatamy pojęciowe śmieci, odkurzamy zaśniedziałe poglądy a z fartucha robimy sztandar nowej udomowionej filozofii dla chłopców i dziewczynek.

nieład artystyczny

środa, 27 sierpnia 2008

Tak nazywa się siódmy rozdział  "Szczelin istnienia" Jolanty Brach-Czainy - polskiej filozofki, której myśli od lat wchłaniam całym swoim jestestwem. I teraz wszystko mi się kojarzy... Kiedy tylko przeczytałam kantallupy wpis o ścierkach, magiczne sznurki pociągnęły mnie w stronę biblioteczki. 

Wiem, że filozofowanie o ścierkach, pierogach, ziemniakach i jagnięcinie wciąż jeszcze wielu intelektualistom wydaje się dziwaczne i płytkie. To się zmieni. Niejednemu filozofowi z ministerialnej łaski i poecie spod telewizyjnej gwiazdy życzyłabym precyzji myśli i głębi, do której sięga autorka dwóch stronic eseju o ścierce.

 W ścierkach do podłogi nie ma kokieterii. Istnieją bezpretensjonalnie towarzysząc codzienności. Monotonne ruchy ścierek po podłodze znaczą miękko powtarzanie się zdarzeń. Przecierająca się materia stanowi zapis umykającej historii powszedniej.

Wyciąganie większej ilości cytatów zakrawałoby na barbarzyńskie niszczenie klarownej kompozycji utworu.

czwartek, 21 sierpnia 2008

 

 Z drugiej mańki - teledyskowa zachęta do PRAWDZIWIE partnerskiego podziału obowiązków w związku - wyprodukowana w ramach projektu Elastyczny Pracownik - Partnerska Rodzina.

To bardzo dobrze, że istnieje coś takiego, wielki szacunek należy się autorom projektu (bardzo kompleksowo podeszli oni do kwestii rodziny i jej otoczenia):) Gratulacje należą się także artystom zaangażowanym w produkcję teledysku.

 Cała kampania EPPR jest ciekawą inicjatywą - polecam zwłaszcza plakaty Partnerskiej Rodziny:)

A jednak - powyższy spot ujawnia, że stereotypy podziału ról są bardzo głęboko zakorzenione. Tak głeboko, że odnoszą się do nich nawet ci, którzy chcą je przełamać. Poprzyczepiam się małymi literkami, bo bardziej ten teledysk mnie cieszy, niż mam prawdziwą ochotę narzekać na niego...

czy Tata dzieli obowiązki z Mamą? nie - on POMAGA

co robi Mama, kiedy Tata jest z dzieckiem? pracuje zawodowo? czy Tata jest z dzieckiem regularnie? nie - jest to raczej święto a mama ma "chwilkę dla siebie" - odpoczywa z koleżankami

w jaki sposób Tata zajmuje się dzieckiem? nieporadnie skądinąd - jest to rozczulające i wzbudza pobłażliwy usmiech mamy, wiadomo jednak, że na dłuższą metę z dzieckiem na kolanie w studiu nagraniowym, jedząc batoniki by się nie uciągnęło...

ale

idea przestrzeni pracy zintegrowanej z przestrzenią rodziny - pracujący ojcowie zajmujący się pociechami - to wszystko jest baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo ok!  

 

 

| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zakładki:
SPIS TREŚCI BLOGA
kantallupa, naja i ich blog - bałagan
spiżarnia - półki pełne informacji
blogi - poezja i proza codzienności
blogi kobietologiczne
mądrale
inne wcielenia
kantallupa czyta
tu pisuje, tu bywa naja
autorki bloga - kontakt
zGGadaj się z nami!
Krewni i znajomi królika
Pokochaj świat, zacznij od siebie. Podaj dalej!

statystyka